سی پنلمرکز آموزش

آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel

آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel

در این آموزش فرا خواهید گرفت که چگونه یک دامنه، یک زیر دامنه یا سابدامین و یا مسیری خاص از هر یک را به مسیر جدید و دلخواه خود هدایت کرده یا اصطلاحا ریدایرکت کنید. توجه داشته باشید که لازم است پیش از شروع کار، دامنه ی مورد نظر، یا به صورت Addon و یا به صورت Park شده بر روی هاست شما موجود باشد و یا در صورتی که میخواهید یک سابدامین را به مسیر جدیدی ریدایرکت کنید، سابدامین مورد نظر میبایست از پیش بر روی هاست شما ایجاد شده باشد تا قادر به پی گیری مراحل زیر باشید. در صورتی که پیش نیازهای انجام کار را آماده کرده اید، با ما همراه شوید.

برای Redirect کردن یک دامنه در cPanel به شکل زیر عمل کنید :

 •  وارد cPanel شوید.
 •  در ناحیه ی Domains مطابق شکل زیر وارد بخش Redirects شوید.
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
 • پس از ورود به این بخش، یک فرم مشابه تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
 • در قسمت Type میبایست نوع ریدایرکت خود را تعیین کنید. همانطور که پیشتر هم گفته شد این امر در سئوی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود. در اینجا در صورتی که قرار است این ریدایرکت فقط برای مدت کوتاهی روی این آدرس اعمال شود میبایست Temporary 302 و در غیر این صورت Permanent 301 را انتخاب نمایید.
 •  در قسمت بعدی از منوی کشویی، دامنه یا سابدامین مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر قصد ریدایرکت کل دامنه را دارید فیلد روبرویی را خاله گذاشته و در غیر این صورت مسیر مورد نظر را در فیلد روبرو وارد کنید. مثلا اگر بخواهید فولدر forum از دامنه ی domain.com را به مسیر جدیدی هدایت کنید، میبایست در فیلد دوم عبارت /forum را وارد کنید و …
 •  در قسمت redirects to آدرس مقصد را به همراه پروتکل به صورت کامل بنویسید. یعنی فراموش نکنید که http:// یا https:// یا ftp:// را بر حسب نیاز پیش از آدرس مورد نظر بیاورید.
 •  قسمت بعدی یعنی www redirection را دست نخورده باقی بگذارید تا دامنه ی مورد نظر، گه زمانی که با www وارد شود و چه زمانی که بدون www وارد شود، به آدرس جدید هدایت گردد.
 •  و اما میرسیم به گزینه ی Wild Card Redirect. این گزینه را در زیر برای شما شرح میدهم :

Wild Card Redirect چیست :

فرض کنید شما برای دامنه ی Domain.com یک ریدایرکت تنظیم کرده اید و این دامنه را به Domain.ir ریدایرکت نموده اید. در حالت عادی اگر کسی آدرس Domain.com/About را وارد کند، به دامنه ی جدید هدایت شده و آدرس Domain.ir برایش به نمایش در خواهد آمد. میبینید؟ اتفاقی که میافتد این است که ادامه ی آدرسی که کاربر درخواست کرده بود از دست میرود و بجای اینکه کاربر به بخش About که از پیش درخواست کرده بود برود، به صفحه ی اصلی دامنه ی Domain.ir هدایت خواهد شد.
اگر میخواهید این اتفاق نیفتد و کاربر در عین هدایت شدن به مسیر جدید، آدرس درخواستی خود را از دست ندهد، کافی است گزینه ی Wild Card Redirect را فعال کنید. در این حالت اگر کاربر آدرس Domain.com/About را وارد کند به آدرس Domain.ir/About هدایت خواهد شد.
توجه داشته باشید که Wild Card Redirect را نباید با WildCard DNS اشتباه گرفت.

 • – در پایان کار روی دکمه ی Add کلیک کنید تا ریدایرکت شما به سیستم اضافه شود.
  پس از اتمام کار باید قادر باشید ریدایرکت جدید را در بخش Current Redirects در پایین صفحه مشاهده نمایید.
کسب درآمد با جستجو در گوگل

gserver

نویسنده: مهران در رشته نرم افزار تحصیل کردم و حدود یک سال است که به عنوان کارشناس محتوا افتخار همکاری در مجموعه گالری سرور را دارم. به مباحث بازاریابی موتورهای جستجو، بهینه‌سازی صفحات وب برای موبایل و راهکارهای بهبود نرخ تبدیل علاقه‌مند هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا